erika has logged 152 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
Read the review Edit this entry  
26
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Sharing Christmas

Sharing Christmas

2017
×
★★★
Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Edit this entry  
24
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mickey's Once Upon a Christmas

Mickey's Once Upon a Christmas

1999
×
★★★★
Edit this entry  
21
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
With Love, Christmas

With Love, Christmas

2017
×
★★★
Edit this entry  
19
A Christmas for the Books

A Christmas for the Books

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
A Majestic Christmas

A Majestic Christmas

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
12 Days of Giving

12 Days of Giving

2017
×
★½
Edit this entry  
18
Romance at Reindeer Lodge

Romance at Reindeer Lodge

2017
×
★½
Edit this entry  
18
Magical Christmas Ornaments

Magical Christmas Ornaments

2017
×
★★½
Edit this entry  
18
A Bramble House Christmas

A Bramble House Christmas

2017
×
★★★
Edit this entry  
18
A Christmas Reunion

A Christmas Reunion

2015
×
Edit this entry  
18
The Christmas Cottage

The Christmas Cottage

2017
×
★★½
Edit this entry  
17
Christmas Getaway

Christmas Getaway

2017
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Christmas Contract

The Christmas Contract

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
A Gift to Remember

A Gift to Remember

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Christmas Kiss

A Christmas Kiss

2011
×
Edit this entry  
16
Christmas in Evergreen

Christmas in Evergreen

2017
×
★★★
Edit this entry  
16
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Christmas Inheritance

Christmas Inheritance

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
A Christmas Prince: The Royal Wedding

A Christmas Prince: The Royal Wedding

2018
×
Read the review Edit this entry  
03
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Angel of Christmas

Angel of Christmas

2015
×
★★
Edit this entry  
28
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Once Upon A Holiday

Once Upon A Holiday

2015
×
Edit this entry  
27
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
★★★
Edit this entry  
27
Last Holiday

Last Holiday

2006
×
★★
Edit this entry  
26
A Cookie Cutter Christmas

A Cookie Cutter Christmas

2014
×
★½
Edit this entry  
25
A Wish for Christmas

A Wish for Christmas

2016
×
★★★
Edit this entry  
25
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Christmas Wedding Planner

Christmas Wedding Planner

2017
×
½
Edit this entry  
19
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
The Holiday Calendar

The Holiday Calendar

2018
×
Edit this entry  
18
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★
Edit this entry