erika has logged 36 entries for films during August 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Uptown Girls

Uptown Girls

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Monster-in-Law

Monster-in-Law

2005
×
Edit this entry  
31
Sleeping Beauty

Sleeping Beauty

1959
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★★
Edit this entry  
30
Like Father

Like Father

2018
×
★½
Edit this entry  
30
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★
Edit this entry  
29
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★½
Edit this entry  
28
Wild Child

Wild Child

2008
×
★★½
Edit this entry  
27
A Cinderella Story

A Cinderella Story

2004
×
★★★★
Edit this entry  
27
My Big Fat Greek Wedding 2

My Big Fat Greek Wedding 2

2016
×
★★
Edit this entry  
27
Leap Year

Leap Year

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
My Big Fat Greek Wedding

My Big Fat Greek Wedding

2002
×
★★★★
Edit this entry  
27
Maid in Manhattan

Maid in Manhattan

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Hannah Gadsby: Nanette

Hannah Gadsby: Nanette

2018
×
Edit this entry  
19
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★½
Edit this entry  
18
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Moana

Moana

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Hercules

Hercules

1997
×
★★★
Edit this entry  
14
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Pocahontas

Pocahontas

1995
×
★★★
Edit this entry