RSS feed for saige
  • Host

    ★★★½

  • Coming Out

    ★★★★★

  • A Dog That Smokes Weed

    ★★★½

  • Twins in Paradise

    ★★★★

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • Lily Chan & The Doom Girls

    ★★★

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

    ★★★½

  • Unorthodox

    ★★★★

  • Little Fires Everywhere

    ★★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • The Acorn Princess

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★½

  • Shirley

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★

  • Charlie's Angels

    ★★★

  • Tender

    ★★★★

  • Watchmen

    ★★★★½

  • Savage X Fenty Show

    ★★★½

  • Catscape

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • Silent Madness

    ★★★½

  • Babyteeth

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ½

  • Hair Love

    ★★★★★

  • My Favorite Shapes by Julio Torres

    ★★★★½

  • Ready or Not

    ★★★

  • Surrender

    ★★★★★

  • Salacia

    ★★★★

  • Kiss of the Rabbit God

    ★★★★★

  • Anima

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Transistors

    ★★★½

  • Practice

    ★★★★

  • Ma

    ★★★

  • Bit

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★

  • And Then We Danced

    ★★★★½

  • Atlantics

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★½

  • dead end

    ★★★

  • Buffaloed

    ★★★½

  • Bliss

    ★★★

  • FORM FILM

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Rilakkuma and Kaoru

    ★★★★★

  • Guava Island

    ★★★½

  • Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

    ★★★★

  • The Act

    ★★★½

  • Us

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Jezebel

    ★★★

  • A Madea Family Funeral

    ½

  • When I Get Home

    ★★★★★

  • Goldie

    ★★★

  • So Pretty

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • Sweetheart

    ★★★½

  • Little Monsters

  • Paradise Hills

    ★★½

  • Kitbull

    ★★★★

  • mask dog

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Aggretsuko: We Wish You a Metal Christmas

    ★★★½

  • Neo Yokio: Pink Christmas

    ★★★★

  • Bunnyrabbit

    ★★½

  • Aquaman

    ★★½

  • Bird Box

    ★★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½

  • The Bisexual

    ★★★★

  • Splish Splash

    ★★★★