Sort by

lissy has logged 29 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Fifty Shades Freed

Fifty Shades Freed

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Onward

Onward

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Fifty Shades Darker

Fifty Shades Darker

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Swallow

Swallow

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Cats

Cats

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Intruder

The Intruder

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Unfriended

Unfriended

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Contagion

Contagion

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Hunt

The Hunt

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
Polaroid

Polaroid

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Stargirl

Stargirl

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Peppermint

Peppermint

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
All the Bright Places

All the Bright Places

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Horse Girl

Horse Girl

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Gemini

Gemini

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Super 8

Super 8

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Please Stand By

Please Stand By

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry