• Black Widow

    ★★★½

  • Breaking Boundaries: The Science of Our Planet

    ★★★★

  • Halston

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★★★½

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Save Ralph

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • The Mauritanian

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★★½

  • The Dig

    ½

  • The White Tiger

    ★★★★

  • Cops and Robbers

  • News of the World

    ★½

  • Rose Island

    ★★★

  • Two Distant Strangers

    ★½

  • Dance of the Forty One

    ★★★★

  • Small Axe

    ★★★

  • Ethos

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Umbrella

    ★★★½

  • Red, White and Blue

    ★★½

  • Mangrove

    ★★★

  • Lovers Rock

    ★★★½

  • The Paramedic

    ★★½

  • We Are Who We Are

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • The Man Who Sold His Skin

    ★★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★½

  • The Disciple

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Who are you?

    ★★½

  • Summer of 85

    ★★★

  • Counting Sheep

    ★★★

  • #Alive

    ★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★

  • Hollywood

    ★★★★★

  • Unorthodox

    ★★★★

  • The Hater

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Code 8

    ★★★

  • Jallikattu

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★½

  • Collective

  • Joker

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Anima

  • Straight Up

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • And Then We Danced

    ★★★

  • Atlantics

    ★½

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★★½

  • The Blonde One

    ★★★½

  • The Mustang

    ★★★

  • One Love

    ★★½

  • Mirage

    ★★

  • Ruben Brandt, Collector

    ★★★★★

  • Sense8: Amor Vincit Omnia

    ★★★★★

  • Climax

    ★★★★

  • The Trader

    ★★

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★½

  • The Ritual

    ★★