Sort by

Jonathan has logged 110 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Spirited

Spirited

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Stillwater

Stillwater

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
Read the review Edit this entry  
04
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Black Adam

Black Adam

2022
×
Read the review Edit this entry  
11
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Enola Holmes 2

Enola Holmes 2

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Good Nurse

The Good Nurse

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Meet the Fockers

Meet the Fockers

2004
×
Read the review Edit this entry  
23
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Tucker and Dale vs. Evil

Tucker and Dale vs. Evil

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hellraiser

Hellraiser

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Fall

Fall

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Smile

Smile

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Significant Other

Significant Other

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dog

Dog

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Athena

Athena

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Vengeance

Vengeance

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Old School

Old School

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Men

Men

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Beavis and Butt-Head Do the Universe

Beavis and Butt-Head Do the Universe

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dual

Dual

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Arctic Void

Arctic Void

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Italian Job

The Italian Job

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
On the Count of Three

On the Count of Three

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Day Shift

Day Shift

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Thirteen Lives

Thirteen Lives

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Prey

Prey

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
26
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Sea Beast

The Sea Beast

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Bad Guys

The Bad Guys

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry