Laura has logged 199 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
Edit this entry  
29
Sweetheart

Sweetheart

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
Malice

Malice

1993
×
★★★½
Edit this entry  
29
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★½
Edit this entry  
28
Under the Shadow

Under the Shadow

2016
×
★★★
Edit this entry  
28
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
Edit this entry  
20
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★
Edit this entry  
18
Angst

Angst

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
Edit this entry  
07
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
The Stranger

The Stranger

1946
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Wishmaster

Wishmaster

1997
×
Edit this entry  
20
Fallen

Fallen

1998
×
★★
Edit this entry  
19
Death and the Maiden

Death and the Maiden

1994
×
★★★★
Edit this entry  
18
Lolita

Lolita

1962
×
★★★★
Edit this entry  
11
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
47 Meters Down: Uncaged

47 Meters Down: Uncaged

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
Missing 411

Missing 411

2017
×
★★★
Edit this entry  
01
Rattlesnake

Rattlesnake

2019
×
★★½
Edit this entry  
27
The Mothman Prophecies

The Mothman Prophecies

2002
×
★★★½
Edit this entry  
26
Ms .45

Ms .45

1981
×
Edit this entry  
25
Brainscan

Brainscan

1994
×
★★★
Edit this entry  
24
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
A.M.I.

A.M.I.

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Haunters: The Art of the Scare

Haunters: The Art of the Scare

2017
×
★★★★
Edit this entry  
11
Haunt

Haunt

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Chopping Mall

Chopping Mall

1986
×
Edit this entry  
30
Crawl

Crawl

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Devil in the Flesh

Devil in the Flesh

1998
×
★★½
Edit this entry  
19
Game Over

Game Over

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
Hagazussa

Hagazussa

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
Killer Unicorn

Killer Unicorn

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
The Corpse of Anna Fritz

The Corpse of Anna Fritz

2015
×
★★★½
Edit this entry  
16
Enough

Enough

2002
×
★★★
Edit this entry  
16
8MM

8MM

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Hole in the Ground

The Hole in the Ground

2019
×
★★½
Edit this entry  
14
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
Climax

Climax

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
Satanic Panic

Satanic Panic

2019
×
★★★★
Edit this entry