Laura has logged 14 entries for films during May 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Greta

Greta

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★
Edit this entry  
27
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★★
Edit this entry  
26
It

It

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Rest Stop

Rest Stop

2006
×
★★
Edit this entry  
20
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
Edit this entry  
16
Jason Goes to Hell: The Final Friday

Jason Goes to Hell: The Final Friday

1993
×
★½
Edit this entry  
12
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Laurence Anyways

Laurence Anyways

2012
×
★★★★
Edit this entry  
03
Knock Down the House

Knock Down the House

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Suckling

The Suckling

1990
×
Edit this entry  
01
Sleepaway Camp III: Teenage Wasteland

Sleepaway Camp III: Teenage Wasteland

1989
×
★★
Edit this entry