Laura has logged 106 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
No One Gets Out Alive

No One Gets Out Alive

2021
×
Edit this entry  
16
Britney Vs Spears

Britney Vs Spears

2021
×
Edit this entry  
16
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
Edit this entry  
03
Bad Candy

Bad Candy

2020
×
Edit this entry  
02
Jackass Number Two

Jackass Number Two

2006
×
Edit this entry  
24
Intrusion

Intrusion

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
Candyman

Candyman

2021
×
Edit this entry  
18
Jackass 3D

Jackass 3D

2010
×
Edit this entry  
18
After

After

2019
×
Edit this entry  
18
Hail Satan?

Hail Satan?

2019
×
Edit this entry  
13
Pentagram

Pentagram

2019
×
½
Edit this entry  
12
A League of Their Own

A League of Their Own

1992
×
★★½
Edit this entry  
12
She's All That

She's All That

1999
×
Edit this entry  
11
In Fabric

In Fabric

2018
×
Edit this entry  
10
Malignant

Malignant

2021
×
Edit this entry  
10
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
Edit this entry  
09
The Gift

The Gift

2000
×
★★★½
Edit this entry  
05
Smooth Talk

Smooth Talk

1985
×
Edit this entry  
04
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
Edit this entry  
04
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★½
Edit this entry  
03
A Classic Horror Story

A Classic Horror Story

2021
×
★★½
Edit this entry  
24
Hide and Seek

Hide and Seek

2000
×
Edit this entry  
19
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Pink Flamingos

Pink Flamingos

1972
×
Edit this entry  
16
365 Days

365 Days

2020
×
Read the review Edit this entry  
14
Zola

Zola

2020
×
Edit this entry  
06
Jacob's Ladder

Jacob's Ladder

1990
×
Edit this entry  
05
The Hole

The Hole

2001
×
Read the review Edit this entry  
01
The Boy Behind the Door

The Boy Behind the Door

2020
×
Edit this entry  
01
Shutter

Shutter

2008
×
Edit this entry  
31
Tread

Tread

2019
×
Edit this entry  
30
No Escape Room

No Escape Room

2018
×
Edit this entry  
30
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
Temple

Temple

2017
×
Edit this entry  
04
Caveat

Caveat

2020
×
Edit this entry  
03
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
Edit this entry  
02
The Hunt

The Hunt

2012
×
Edit this entry  
01
Censor

Censor

2021
×
Edit this entry  
27
Anything for Jackson

Anything for Jackson

2020
×
Edit this entry  
25
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Accountant of Auschwitz

The Accountant of Auschwitz

2018
×
Edit this entry  
20
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Edit this entry  
20
Showgirls

Showgirls

1995
×
Edit this entry  
20
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
Edit this entry  
19
Case 39

Case 39

2009
×
Edit this entry  
18
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
Edit this entry  
18
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★½
Edit this entry  
07
Hell House LLC III: Lake of Fire

Hell House LLC III: Lake of Fire

2019
×
Edit this entry  
06
Venom

Venom

2018
×
Read prior review Edit this entry