• Not Okay

    ★★½

  • The Gray Man

  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • Metal Lords

    ★★★

  • Moon Knight

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★★

  • Marry Me

    ★★

  • The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

    ★★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Hawkeye

    ★★½

  • The Unforgivable

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Red Notice

    ★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Girl Who Killed Her Parents

    ★★½

  • The Boy Who Killed My Parents

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • The Voyeurs

    ★★★½

  • The Secret Diary of an Exchange Student

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Vivo

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★★

  • In the Heights

    ★★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★★★

  • Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

    ★★★½

  • 22 vs. Earth

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Save Ralph

    ★★★★★

  • Moxie

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Us Again

    ★★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Passing

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Burrow

    ★★★★

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★★★

  • The Prom

    ★★★

  • Life in a Year

    ★★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★★

  • Two Distant Strangers

    ★★★★

  • Holidate

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Pixie

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★★