gio has logged 354 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Little Italy

Little Italy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Infamous

Infamous

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Abominable

Abominable

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Onward

Onward

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Life in a Year

Life in a Year

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mulan

Mulan

2020
×
★★
Edit this entry  
07
Blockers

Blockers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Clouds

Clouds

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Stargirl

Stargirl

2020
×
★★½
Edit this entry  
30
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Broken Hearts Gallery

The Broken Hearts Gallery

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Never Been Kissed

Never Been Kissed

1999
×
★★★
Edit this entry  
09
The Lovely Bones

The Lovely Bones

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Holidate

Holidate

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★½
Edit this entry  
02
Fruitvale Station

Fruitvale Station

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The High Note

The High Note

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Somewhere in Time

Somewhere in Time

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Impossible

The Impossible

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Up in the Air

Up in the Air

2009
×
★★★½
Edit this entry  
24
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Little Boxes

Little Boxes

2016
×
★★★★
Edit this entry  
29
Chemical Hearts

Chemical Hearts

2020
×
★½
Edit this entry  
28
Making the Witcher

Making the Witcher

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Holmes & Watson

Holmes & Watson

2018
×
★★½
Edit this entry  
08
Work It

Work It

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Little Prince

The Little Prince

2015
×
★★★★
Edit this entry  
07
Wonder Wheel

Wonder Wheel

2017
×
★★★½
Edit this entry  
03
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
High-Rise

High-Rise

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
How to Be Single

How to Be Single

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dumped

Dumped

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry