• Pig

  • Ride or Die

  • Joji

  • The Empty Man

  • Hubie Halloween

  • Still Processing

    ★★★★★

  • Tenet

  • She Dies Tomorrow

  • Unsettling Scenes

  • I Know This Much Is True

  • Devs

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★½

  • last night i dreamt that somebody loved me

  • Shirley

  • Never Rarely Sometimes Always

  • Cats

  • Little Women

    ★★

  • 1917

  • The Irishman: In Conversation

  • Richard Jewell

  • Noelle

    ★★

  • Gemini Man

  • The Irishman

    ★★★★

  • Saint Maud

  • Jojo Rabbit

    ½

  • The Goldfinch

    ★½

  • Knives Out

    ★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

  • Ad Astra

    ★★★

  • It Chapter Two

  • Ready or Not

    ★★

  • Under Your Bed

  • Anima

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★

  • Midsommar

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★

  • L'Observateur

  • White Echo

  • The Distance Between Us and the Sky

    ★★★

  • Monster God

    ★★★½

  • Anna

    ★★★½

  • Rift

    ★★★

  • Adam

    ★★★½

  • The Little Soul

    ★★★★

  • Matthias & Maxime

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • Parasite

  • The Lighthouse

  • Portrait of a Lady on Fire

  • Port Authority

    ★★½

  • Little Joe

    ★★½

  • And Then We Danced

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★

  • Deerskin

    ★★★★

  • Aurore

    ★★★★

  • Yesterday

  • Avengers: Endgame

    ★½

  • The Nap

    ★★★★★

  • Us

    ★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★½

  • Noctámbulos

    ★★

  • The Art of Self-Defense

  • Sports Day

    ★★★½

  • Booksmart

  • Pink Wall

  • Horror Noire: A History of Black Horror

  • Greener Grass

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw