glutenfrei has logged 20 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Salut les Cubains

Salut les Cubains

1963
×
★★★★
Edit this entry  
31
Norman Norman

Norman Norman

2018
×
★★★½
Edit this entry  
31
Passion

Passion

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
1917

1917

2019
×
Edit this entry  
29
Night Tide

Night Tide

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Paranoid Park

Paranoid Park

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Caravaggio

Caravaggio

1986
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Nun

The Nun

1966
×
★★★
Edit this entry  
23
Kanal

Kanal

1957
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Consequence

The Consequence

1977
×
★★★½
Edit this entry  
23
United in Anger: A History of ACT UP

United in Anger: A History of ACT UP

2012
×
Edit this entry  
22
We Were Here

We Were Here

2011
×
★★★★
Edit this entry  
22
Theorem

Theorem

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Exotica

Exotica

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Birth

Birth

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Memories of Underdevelopment

Memories of Underdevelopment

1968
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Ugetsu

Ugetsu

1953
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Treasure of the Sierra Madre

The Treasure of the Sierra Madre

1948
×
★★★★★
Edit this entry