gustavo has logged 130 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Wilde

Wilde

1997
×
★★½
Edit this entry  
29
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★½
Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★½
Edit this entry  
27
Everybody Knows

Everybody Knows

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★
Edit this entry  
26
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★½
Edit this entry  
25
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Darkest Minds

The Darkest Minds

2018
×
★★
Edit this entry  
21
Shadows

Shadows

1959
×
★★★
Edit this entry  
21
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
Network

Network

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Adrift

Adrift

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
Black God, White Devil

Black God, White Devil

1964
×
★★★★
Edit this entry  
18
In a Relationship

In a Relationship

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
16
The Wife

The Wife

2017
×
★★★½
Edit this entry  
15
Still Walking

Still Walking

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Love on the Run

Love on the Run

1979
×
★★★★
Edit this entry  
08
Loveling

Loveling

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hannah and Her Sisters

Hannah and Her Sisters

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Winter Light

Winter Light

1963
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★½
Edit this entry  
02
Bed and Board

Bed and Board

1970
×
★★★★
Edit this entry  
01
Wildflower

Wildflower

1991
×
★★★½
Edit this entry  
01
An American in Paris

An American in Paris

1951
×
★★★½
Edit this entry  
30
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Out of Africa

Out of Africa

1985
×
★★★½
Edit this entry  
28
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Edit this entry  
27
Ida

Ida

2013
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Salesman

The Salesman

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Saving Mr. Banks

Saving Mr. Banks

2013
×
★★★★
Edit this entry  
18
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★
Edit this entry  
17
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Other Side of the Wind

The Other Side of the Wind

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
A Star Is Born

A Star Is Born

1976
×
★★
Edit this entry  
15
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
29
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Edit this entry