Sort by

Craig J. Clark has logged 620 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
La La Land

La La Land

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bud Abbott and Lou Costello Meet Frankenstein

Bud Abbott and Lou Costello Meet Frankenstein

1948
×
Read the review Edit this entry  
30
Dudes

Dudes

1987
×
Read the review Edit this entry  
29
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Pottersville

Pottersville

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Boys in the Trees

Boys in the Trees

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Those People

Those People

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Black Mirror: White Christmas

Black Mirror: White Christmas

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
For All Mankind

For All Mankind

1989
×
Read the review Edit this entry  
24
The Void

The Void

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Zero Hour!

Zero Hour!

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Twilight People

The Twilight People

1972
×
Read the review Edit this entry  
17
The Black Cat

The Black Cat

1934
×
Read the review Edit this entry  
15
Wonder Wheel

Wonder Wheel

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Amazing Transparent Man

The Amazing Transparent Man

1960
×
Read the review Edit this entry  
14
The Days of Our Years

The Days of Our Years

1955
×
Read the review Edit this entry  
13
Dressing for Pleasure

Dressing for Pleasure

1977
×
Read the review Edit this entry  
13
The Filth and the Fury

The Filth and the Fury

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Puffy Chair

The Puffy Chair

2005
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
12
This Is John

This Is John

2003
×
Edit this entry  
12
Scrapple

Scrapple

2004
×
Edit this entry  
12
The Intervention

The Intervention

2005
×
Edit this entry  
12
The Puffy Chair

The Puffy Chair

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Big Night

The Big Night

1951
×
Read the review Edit this entry  
10
The Square

The Square

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Breaking Point

The Breaking Point

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Devil's Possessed

Devil's Possessed

1974
×
Read the review Edit this entry  
09
The Devil's Wedding Night

The Devil's Wedding Night

1973
×
Read the review Edit this entry  
08
Four Times That Night

Four Times That Night

1971
×
Read the review Edit this entry  
08
Five Dolls for an August Moon

Five Dolls for an August Moon

1970
×
Read the review Edit this entry  
07
Fantômas: Juve Against Fantômas

Fantômas: Juve Against Fantômas

1913
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Life in Waves

A Life in Waves

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
What Have You Done to Solange?

What Have You Done to Solange?

1972
×
Read the review Edit this entry  
06
Time Bandits

Time Bandits

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Jabberwocky

Jabberwocky

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
So Sweet, So Dead

So Sweet, So Dead

1972
×
Read the review Edit this entry  
04
The Duellists

The Duellists

1977
×
Read the review Edit this entry  
03
Swamp Thing

Swamp Thing

1982
×
Read the review Edit this entry  
03
Dudes

Dudes

1987
×
Read the review Edit this entry  
02
Manifesto

Manifesto

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Slaughter Hotel

Slaughter Hotel

1971
×
Read the review Edit this entry  
01
BPM (Beats per Minute)

BPM (Beats per Minute)

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Notebook on Cities and Clothes

Notebook on Cities and Clothes

1989
×
Read prior review Edit this entry  
01
A Dragonfly for Each Corpse

A Dragonfly for Each Corpse

1975
×
Read the review Edit this entry  
30
Notebook on Cities and Clothes

Notebook on Cities and Clothes

1989
×
Read the review Edit this entry  
30
Things to Come

Things to Come

1936
×
Read the review Edit this entry