Sort by

Craig J. Clark has logged 44 entries for films during November 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Notebook on Cities and Clothes

Notebook on Cities and Clothes

1989
×
Read the review Edit this entry  
30
Things to Come

Things to Come

1936
×
Read the review Edit this entry  
27
The Horribly Slow Murderer with the Extremely Inefficient Weapon

The Horribly Slow Murderer with the Extremely Inefficient Weapon

2008
×
Read the review Edit this entry  
27
The Dark Eyes of London

The Dark Eyes of London

1939
×
Read the review Edit this entry  
26
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tom of Finland

Tom of Finland

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Justice League

Justice League

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Last Flag Flying

Last Flag Flying

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Hercules Against the Moon Men

Hercules Against the Moon Men

1964
×
Read the review Edit this entry  
18
Mikadroid: Robokill Beneath Disco Club Layla

Mikadroid: Robokill Beneath Disco Club Layla

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Party Girl

Party Girl

1958
×
Read the review Edit this entry  
17
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
All These Women

All These Women

1964
×
Read the review Edit this entry  
16
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Nude Vampire

The Nude Vampire

1970
×
Read the review Edit this entry  
15
The Yellow Loves

The Yellow Loves

1958
×
Read the review Edit this entry  
14
Twin Peaks: The Missing Pieces

Twin Peaks: The Missing Pieces

2014
×
Read the review Edit this entry  
14
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
Read the review Edit this entry  
13
Fantômas: In the Shadow of the Guillotine

Fantômas: In the Shadow of the Guillotine

1913
×
Read the review Edit this entry  
13
The Adventures of Buckaroo Banzai Across the 8th Dimension

The Adventures of Buckaroo Banzai Across the 8th Dimension

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Doc Savage: The Man of Bronze

Doc Savage: The Man of Bronze

1975
×
Read the review Edit this entry  
11
Barracuda

Barracuda

1978
×
Read the review Edit this entry  
10
The Ornithologist

The Ornithologist

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Wonderstruck

Wonderstruck

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Guard from the Underground

The Guard from the Underground

1992
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
08
The Guard from the Underground

The Guard from the Underground

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Split Second

Split Second

1953
×
Read the review Edit this entry  
05
Deadly Friend

Deadly Friend

1986
×
Read the review Edit this entry  
04
The Deadly Mantis

The Deadly Mantis

1957
×
Read the review Edit this entry  
04
Mockery

Mockery

1927
×
Read the review Edit this entry  
03
Never Too Young to Die

Never Too Young to Die

1986
×
Read the review Edit this entry  
03
The Cat and the Canary

The Cat and the Canary

1939
×
Read the review Edit this entry  
02
The Addiction

The Addiction

1995
×
Read the review Edit this entry  
02
Le Doulos

Le Doulos

1962
×
Read the review Edit this entry  
02
Opera

Opera

1987
×
Read the review Edit this entry  
01
Lycan

Lycan

2017
×
★½
Read the review Edit this entry