Sort by

Craig J. Clark has logged 758 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Cruella

Cruella

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Intolerable Cruelty

Intolerable Cruelty

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Man Who Wasn't There

The Man Who Wasn't There

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Face of Fire

Face of Fire

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Crimewave

Crimewave

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Christmas Carol

A Christmas Carol

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Flora

Flora

1989
×
Edit this entry  
25
Food

Food

1992
×
Read the review Edit this entry  
25
The Wolf House

The Wolf House

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Tux and Fanny

Tux and Fanny

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
On Memory

On Memory

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

2017
×
Read the review Edit this entry  
24
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
Read the review Edit this entry  
24
Intro

Intro

2017
×
Read the review Edit this entry  
23
Jingle Bell Rocks!

Jingle Bell Rocks!

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Pooka!

Pooka!

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
House of Frankenstein

House of Frankenstein

1944
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Entr'acte

Entr'acte

1924
×
Read the review Edit this entry  
21
The Last of Sheila

The Last of Sheila

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spite Marriage

Spite Marriage

1929
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Blood Beat

Blood Beat

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Flying Koffer

The Flying Koffer

1921
×
Read the review Edit this entry  
17
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Passing

Passing

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Humans

The Humans

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Henry V

Henry V

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Listening

Listening

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Henry V

Henry V

1944
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Belfast

Belfast

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Scotland, PA

Scotland, PA

2001
×
★★★½
Edit this entry  
08
The House of Smiles

The House of Smiles

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Swan Song

Swan Song

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hamlet

Hamlet

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry