Sort by
  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

  • Cocaine Bear

  • You People

  • The Pale Blue Eye

  • Puss in Boots: The Last Wish

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

  • She Said

  • Black Adam

  • Hellraiser

  • Smile

  • Amsterdam

  • Catherine Called Birdy

  • The Menu

  • Glass Onion

  • The Woman King

  • The Banshees of Inisherin

  • Bones and All

    ★★★★★

  • Barbarian

  • Beast

  • Prey

  • DC League of Super-Pets

    ★★½

  • Nope

    ★★★★★

  • Bullet Train

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★

  • Three Thousand Years of Longing

  • Under the Banner of Heaven

  • The Northman

    ★★★★★

  • I'm At Home

    ★★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★★

  • The Humans

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Last Night in Soho

  • Spencer

    ★★★★

  • Cinderella

    ½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★

  • Malignant

    ★★★★

  • He's All That

    ★★★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • The Green Knight

  • Lamb

    ★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★

  • Luca

    ★★

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★½

  • Cherry

  • Tom & Jerry

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • On the Count of Three

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★★

  • The Empty Man

    ★★★★½

  • The Kid Detective

    ★★★★½

  • Trump vs the Illuminati

  • The Boss Baby: Get That Baby!

    ½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Sputnik

    ★★★★

  • The Invisible Man

  • The Two Sights

    ★★★★½

  • The Social Dilemma