Sort by

Harry has logged 60 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Vice

Vice

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Switch

The Switch

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Kevin Hart: I'm a Grown Little Man

Kevin Hart: I'm a Grown Little Man

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Burning

Burning

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Tanghi Argentini

Tanghi Argentini

2006
×
★★★★
Edit this entry  
28
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ticky Tacky

Ticky Tacky

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ordinary People

Ordinary People

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Six Shooter

Six Shooter

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Flushed Away

Flushed Away

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Batman: The Killing Joke

Batman: The Killing Joke

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
One Missed Call

One Missed Call

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
22
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The World's End

The World's End

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Elephant

Elephant

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Caché

Caché

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Sideways

Sideways

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Be Kind Rewind

Be Kind Rewind

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Locke

Locke

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
This Is Spinal Tap

This Is Spinal Tap

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Amadeus

Amadeus

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fright Night

Fright Night

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★½
Read the review Edit this entry