Harry has logged 12 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hush

Hush

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Burning

Burning

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Knocked Up

Knocked Up

2007
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry