• Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★

  • Project Power

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★★★

  • Greyhound

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • Extraction

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Onward

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • His House

    ★★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Queen & Slim

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • 21 Bridges

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★½

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★½

  • Downton Abbey

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Angel Has Fallen

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ★★★

  • 7500

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★½

  • Crawl

    ★★★

  • The Lion King

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Anna

    ★★★½

  • Child's Play

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★★

  • Deadwood: The Movie

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Brightburn

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Hellboy

  • Shazam!

    ★★★½

  • Us

    ★★★★

  • I See You

    ★★★½

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Long Shot

    ★★★½

  • Get Duked!

    ★★★½