Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
★★★
Edit this entry  
14
Alex Wheatle

Alex Wheatle

2020
×
★★★★
Edit this entry  
10
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★
Edit this entry  
10
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
10
Burrow

Burrow

2020
×
★★★★
Edit this entry  
10
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★½
Edit this entry  
09
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★★
Edit this entry  
08
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Education

Education

2020
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Hidden Fortress

The Hidden Fortress

1958
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Edit this entry  
30
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★★★½
Edit this entry  
30
EverAfter

EverAfter

1998
×
★★★
Edit this entry  
30
Host

Host

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
Deck the Halls

Deck the Halls

2006
×
★★
Edit this entry  
25
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
Unbelievable

Unbelievable

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★★
Edit this entry  
19
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
10
The Lego Star Wars Holiday Special

The Lego Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★★
Edit this entry  
06
Midway

Midway

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Edit this entry  
01
Sanjuro

Sanjuro

1962
×
★★★★
Edit this entry  
27
District 9

District 9

2009
×
★★★★
Edit this entry  
24
Million Dollar Baby

Million Dollar Baby

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Yojimbo

Yojimbo

1961
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

2014
×
★★★
Edit this entry  
11
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Payback

Payback

1999
×
★★★★
Edit this entry  
02
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★★½
Edit this entry  
01
His House

His House

2020
×
★★★★
Edit this entry  
31
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★★
Edit this entry  
29
Unsane

Unsane

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
Hollow Man

Hollow Man

2000
×
★★★½
Edit this entry  
27
Public Enemies

Public Enemies

2009
×
★★★★
Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Edit this entry  
22
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Edit this entry  
21
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★
Edit this entry  
21
Charlie's Angels: Full Throttle

Charlie's Angels: Full Throttle

2003
×
★★
Edit this entry  
21
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★★
Edit this entry