• Fresh Meat: Jeffrey Dahmer

  • Famously Haunted: Amityville

    ★★★

  • Dogface: A Trap House Horror

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Brand New Cherry Flavor

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Titane

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Till Death

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror

    ★★★½

  • Night of the Living Dicks

    ★★★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★★

  • Go Youth!

    ★★★★

  • Torn from Innocence

    ★★½

  • In Search of Darkness - Part II

    ★★★

  • American Murder: The Family Next Door

  • The Match-Stick Flame

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Blight of Humanity

    ★★½

  • The Yearning of Maria D.

    ★★★½

  • Fight of Fury

    ★★★★

  • An American Pickle

    ★★★

  • Host

    ★★★½

  • Beauty Water

    ★★★½

  • MOTHER

    ★★★★

  • One Cut of the Dead – Mission: Remote

    ★★★½

  • Beastie Boys Story

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Junky

    ★★★½

  • The Trouble with Being Born

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★½

  • The Huldra

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Beasts Clawing at Straws

    ★★★★

  • His House

    ★★★½

  • Cuties

    ★★★

  • The Grudge

    ★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 29 Needles

    ★½

  • Thirst

    ★★★½

  • The Forest of Love

    ★★★★

  • VFW

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★½

  • La Llorona

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★½

  • Full Force

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★½

  • Annabelle Comes Home

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Verotika

    ★½

  • Pavarotti

    ★★★★

  • Evil Under the Skin

    ★★★½

  • My First Client

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • Lux Æterna

    ★★½

  • In Search of Darkness

    ★★★½

  • Swallow

    ★★★½

  • I Spit on Your Grave: Déjà Vu

    ½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Another Child

    ★★★½

  • The Act

    ★★★★½

  • Us

    ★★★

  • Good Boys

    ★★★