Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Crash

Crash

1996
×
★★★
Edit this entry  
22
Dave Not Coming Back

Dave Not Coming Back

2020
×
★★★½
Edit this entry  
22
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★½
Edit this entry  
20
The Swerve

The Swerve

2018
×
★★½
Edit this entry  
19
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spell

Spell

2020
×
★★½
Edit this entry  
17
Synchronic

Synchronic

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Antebellum

Antebellum

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Envy

Envy

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
In & of Itself

In & of Itself

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
12 Hour Shift

12 Hour Shift

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Cleansing Hour

The Cleansing Hour

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
Z

Z

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
Repo! The Genetic Opera

Repo! The Genetic Opera

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Southbound

Southbound

2015
×
★★★★
Edit this entry  
12
Fingers

Fingers

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Curse of Audrey Earnshaw

The Curse of Audrey Earnshaw

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
New Year, New You

New Year, New You

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Sputnik

Sputnik

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Night Evelyn Came Out of the Grave

The Night Evelyn Came Out of the Grave

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Persepolis

Persepolis

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Red Queen Kills Seven Times

The Red Queen Kills Seven Times

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Ranger

The Ranger

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Rent-A-Pal

Rent-A-Pal

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Quiet Ones

The Quiet Ones

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Beyond

The Beyond

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Deeper You Dig

The Deeper You Dig

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Room

The Room

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
We Are the Best!

We Are the Best!

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Before I Wake

Before I Wake

2016
×
★★
Edit this entry  
27
The Closet

The Closet

2020
×
★★
Edit this entry  
27
Feral

Feral

2017
×
★★
Edit this entry  
27
Helter Skelter

Helter Skelter

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Evolution

Evolution

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★½
Edit this entry