• Tenet

    Tenet

    ★★★½

    I ordered my hot sauce an hour ago.

  • Promising Young Woman

    Promising Young Woman

    ★★★★★

    Can you guess what every woman's worst nightmare is?

  • I Care a Lot

    I Care a Lot

    ★★★★

    What am I willing to sacrifice to achieve my dreams? What lines will I not cross? Don't try to be anyone else. Just know who you are and use that to your advantage.

  • Antebellum

    Antebellum

    ★★½

    The unresolved past can certainly wreak havoc on the present.

  • Bill & Ted Face the Music

    Bill & Ted Face the Music

    ★★★

    I must say, your understanding of our dire circumstances is most impressive.

  • Envy

    Envy

    ★★★★

    Don't hassle me about crumbs man, because I am on the edge of the edge.

  • The Vast of Night

    The Vast of Night

    ★★★★

    I've seen good people go bad, and smart people go mad.

  • 12 Hour Shift

    12 Hour Shift

    ★★★★½

    I don’t like it when people call women nuts. It’s just an excuse to belittle their problems and mental health is nothing to belittle.

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

    Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

    ★★★★

    Do not pity the dead, Harry. Pity the living and above all, those who live without love.

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

    Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

    ★★★★

    Dobby never meant to kill! Dobby only meant to maim, or seriously injure!

  • Repo! The Genetic Opera

    Repo! The Genetic Opera

    ★★★

    Your designer heart still beats with common blood.
    And what if you could have genetic perfection?
    Would you change who you are, if you could?

  • Mayhem

    Mayhem

    ★★★★

    You open doors like my grandmother fucks!