horrorandgamer has logged 507 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Impractical Jokers: The Movie

Impractical Jokers: The Movie

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Lion King

The Lion King

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Stuber

Stuber

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Neighbors

Neighbors

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
6 Underground

6 Underground

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Summer of 84

Summer of 84

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Jumanji

Jumanji

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Read the review Edit this entry  
04
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Star Wars: The Clone Wars

Star Wars: The Clone Wars

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Fighter

The Fighter

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Wedding Crashers

Wedding Crashers

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
6 Underground

6 Underground

2019
×
Read the review Edit this entry  
12
The Curse of La Llorona

The Curse of La Llorona

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Cold Pursuit

Cold Pursuit

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Midway

Midway

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry