horrorandgamer has logged 45 entries for films during May 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Silence

The Silence

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
The Predator

The Predator

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Rim of the World

Rim of the World

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Hangover Part II

The Hangover Part II

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Darkest Hour

The Darkest Hour

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Malibu Rescue

Malibu Rescue

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Alien: Alone

Alien: Alone

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Alien: Ore

Alien: Ore

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Alien: Harvest

Alien: Harvest

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Kevin Hart: Irresponsible

Kevin Hart: Irresponsible

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
King of Thieves

King of Thieves

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
See You Yesterday

See You Yesterday

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Dirt

The Dirt

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The First Purge

The First Purge

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Hell Fest

Hell Fest

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Insidious: The Last Key

Insidious: The Last Key

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Insidious: Chapter 3

Insidious: Chapter 3

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Insidious: Chapter 2

Insidious: Chapter 2

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Insidious

Insidious

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Tag

Tag

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Meg

The Meg

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Slender Man

Slender Man

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry