Sort by

horrorandgamer has logged 432 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Big Daddy

Big Daddy

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Waterboy

The Waterboy

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Wedding Singer

The Wedding Singer

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Klaus

Klaus

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
Read the review Edit this entry  
28
Bulletproof

Bulletproof

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Adam Sandler: What the Hell Happened to Me?

Adam Sandler: What the Hell Happened to Me?

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Happy Gilmore

Happy Gilmore

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Billy Madison

Billy Madison

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Airheads

Airheads

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Coneheads

Coneheads

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Going Overboard

Going Overboard

1989
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Black Mirror: White Christmas

Black Mirror: White Christmas

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Holidate

Holidate

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Christmas Prince: The Royal Baby

A Christmas Prince: The Royal Baby

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
20
The Ripper

The Ripper

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Christmas Do-Over

Christmas Do-Over

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Christmas Prince: The Royal Wedding

A Christmas Prince: The Royal Wedding

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
18
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Christmas Do-Over

Christmas Do-Over

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
Read the review Edit this entry  
17
Deck the Halls

Deck the Halls

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bad Santa 2

Bad Santa 2

2016
×
Read the review Edit this entry  
15
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Santa's Slay

Santa's Slay

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Just Another Christmas

Just Another Christmas

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Noelle

Noelle

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Trading Places

Trading Places

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
Read the review Edit this entry  
10
The Snowman

The Snowman

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry