horrorandgamer has logged 32 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Wrong Turn 6: Last Resort

Wrong Turn 6: Last Resort

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Wrong Turn 5: Bloodlines

Wrong Turn 5: Bloodlines

2012
×
Read the review Edit this entry  
26
Wrong Turn 4: Bloody Beginnings

Wrong Turn 4: Bloody Beginnings

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Wrong Turn 3: Left for Dead

Wrong Turn 3: Left for Dead

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Wrong Turn 2: Dead End

Wrong Turn 2: Dead End

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Faculty

The Faculty

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Wrong Turn

Wrong Turn

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Project Power

Project Power

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
#Alive

#Alive

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Host

Host

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Candyman: Day of the Dead

Candyman: Day of the Dead

1999
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Candyman: Farewell to the Flesh

Candyman: Farewell to the Flesh

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Outbreak

Outbreak

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Deep Impact

Deep Impact

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry