Sort by

horrorandgamer has logged 29 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Curse of La Llorona

The Curse of La Llorona

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Nun

The Nun

2018
×
Read the review Edit this entry  
27
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tom Clancy's Without Remorse

Tom Clancy's Without Remorse

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Death Note

Death Note

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
12 Strong

12 Strong

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Vile

Vile

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
15
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Scream: Halloween Special

Scream: Halloween Special

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Wag the Dog

Wag the Dog

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Annabelle

Annabelle

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Concrete Cowboy

Concrete Cowboy

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry