Sort by

horrorfan has logged 26 entries for films during October 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Lights Out

Lights Out

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Satanic

Satanic

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
I Am the Pretty Thing That Lives in the House

I Am the Pretty Thing That Lives in the House

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Forgotten Ones

The Forgotten Ones

2008
×
Read the review Edit this entry  
27
Crazy Eights

Crazy Eights

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Dolly Dearest

Dolly Dearest

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Autopsy

Autopsy

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Purge: Election Year

The Purge: Election Year

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Freaks of Nature

Freaks of Nature

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Unspoken

The Unspoken

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Clown

Clown

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Deadly Friend

Deadly Friend

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
For Elise

For Elise

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Phantasm

Phantasm

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Laid to Rest

Laid to Rest

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
13 Cameras

13 Cameras

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Secrets of Emily Blair

The Secrets of Emily Blair

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Cutting Class

Cutting Class

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Sacrifice

Sacrifice

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Knock Knock

Knock Knock

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Facility

The Facility

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Cub

Cub

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Flight 7500

Flight 7500

2014
×
★★
Read the review Edit this entry