Sort by

horrorfan has logged 199 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Call

The Call

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Love the Coopers

Love the Coopers

2015
×
★★★
Edit this entry  
21
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Possessor

Possessor

2020
×
★★★
Edit this entry  
19
Spell

Spell

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Once Upon a Time at Christmas

Once Upon a Time at Christmas

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Christmas House

The Christmas House

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fatman

Fatman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ava

Ava

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Did You Hear About the Morgans?

Did You Hear About the Morgans?

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Christmas Setup

The Christmas Setup

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Krampus

Krampus

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Game Over

Game Over

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Sick for Toys

Sick for Toys

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Operation Christmas Drop

Operation Christmas Drop

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Antebellum

Antebellum

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Porky's

Porky's

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
El Camino Christmas

El Camino Christmas

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Surviving Christmas

Surviving Christmas

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Holidate

Holidate

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Underwater

Underwater

2020
×
★★½
Edit this entry  
22
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sisters

Sisters

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Rabid

Rabid

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Consequences

Consequences

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★½
Edit this entry  
08
Dangerous Liaisons

Dangerous Liaisons

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry