Sort by

HorrorHarry has logged 95 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Confess, Fletch

Confess, Fletch

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Pearl

Pearl

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Let the Wrong One In

Let the Wrong One In

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Dark Mission: Flowers of Evil

Dark Mission: Flowers of Evil

1988
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Auntie Lee's Meat Pies

Auntie Lee's Meat Pies

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Terror Within

The Terror Within

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Monstrous

Monstrous

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Malatesta’s Carnival of Blood

Malatesta’s Carnival of Blood

1973
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Corvette Summer

Corvette Summer

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Invitation

The Invitation

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Most Dangerous Game

The Most Dangerous Game

2022
×
Read the review Edit this entry  
20
Satan's Children

Satan's Children

1975
×
Read the review Edit this entry  
15
Abandoned

Abandoned

2022
×
★★½
Edit this entry  
08
Endless Night

Endless Night

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Flesh Eaters

The Flesh Eaters

1964
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Scary of Sixty-First

The Scary of Sixty-First

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Prey

Prey

2022
×
★★★★
Edit this entry  
01
Voices

Voices

1973
×
★★★½
Edit this entry  
25
Blind Date

Blind Date

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Vampire Killer Barbys

Vampire Killer Barbys

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Salò, or the 120 Days of Sodom

Salò, or the 120 Days of Sodom

1975
×
★★
Edit this entry  
23
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Burning Up Inside

Burning Up Inside

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Shallow Grave

Shallow Grave

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Skullduggery

Skullduggery

1983
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Memories Within Miss Aggie

Memories Within Miss Aggie

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Naughty Stewardesses

The Naughty Stewardesses

1973
×
★★★
Edit this entry  
17
Curfew

Curfew

1989
×
Read the review Edit this entry  
17
Children of the Corn: Runaway

Children of the Corn: Runaway

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Island Claws

Island Claws

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Witches

The Witches

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Red Lips

Red Lips

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Reform School Girls

Reform School Girls

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
I Still Know What You Did Last Summer

I Still Know What You Did Last Summer

1998
×
★★
Edit this entry  
03
Erotic Symphony

Erotic Symphony

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Night Of Open Sex

The Night Of Open Sex

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hunting Ground

Hunting Ground

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Watcher

Watcher

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Overnight

The Overnight

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Anguish

Anguish

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Burial Ground

Burial Ground

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Five Fingers of Death

Five Fingers of Death

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Offseason

Offseason

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Howling V: The Rebirth

Howling V: The Rebirth

1989
×
★½
Edit this entry  
08
Dashcam

Dashcam

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
Mystics in Bali

Mystics in Bali

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry