RSS feed for HorrorJapan
  • Godzilla: Planet of the Monsters

    ★★½

  • Shin Godzilla

  • Sadako vs. Kayako

  • Himeanole

  • I Am a Hero

  • The Empire of Corpses

    ★★

  • As the Gods Will

  • Godzilla

    ★★★★

  • Killers

    ★★★½

  • The Raid 2

    ★★★★

  • Snowpiercer

    ★★½

  • Justice League: The Flashpoint Paradox

    ★★★½

  • The Wolverine

    ★★★½

  • Springsteen & I

    ★★★

  • Pacific Rim

    ★★★½

  • Man of Steel

    ★★★

  • A Touch of Sin

    ★★★★

  • Star Trek Into Darkness

    ★★★

  • Superman: Unbound

    ★★½

  • Evil Dead

  • Stoker

    ★★★½

  • The Look of Love

    ★★★★

  • The Last Stand

    ★★½

  • The Grandmaster

    ★★½

  • Texas Chainsaw 3D

    ½

  • Batman: The Dark Knight Returns, Part 2

    ★★★★

  • Django Unchained

    ★★★½

  • Sightseers

    ★★★

  • Lesson of the Evil

    ★★★★

  • Silent Hill: Revelation 3D

    ½

  • Looper

    ★★★½

  • The Iceman

    ★★★★

  • Berberian Sound Studio

  • Maniac

    ★★★★

  • Batman: The Dark Knight Returns, Part 1

    ★★★★½

  • Resident Evil: Damnation

    ★★★

  • Killing Them Softly

    ★★★★

  • The Dark Knight Rises

    ★★★★

  • Helter Skelter

    ★★★½

  • Searching for Sugar Man

    ★★★½

  • For Love's Sake

    ★★★★½

  • Indie Game: The Movie

    ★★★½

  • Moonrise Kingdom

    ★★

  • Rent-a-Cat

    ★★½

  • Justice League: Doom

    ★★★

  • Ace Attorney

    ★★★½

  • Berserk: The Golden Age Arc I - The Egg of the King

    ★★★

  • Nameless Gangster

    ★★★½

  • Room 237

  • The Cabin in the Woods

    ★★

  • Hara-Kiri: Death of a Samurai

    ★★★

  • Tatsumi

    ★★★★½

  • Kill List

    ★★★

  • Final Destination 5

    ★★★½

  • A Nightmare on Elm Street

    ★½

  • The Final Destination

    ★★

  • Mother

    ★★★★½

  • X-Men Origins: Wolverine

    ★★½

  • Friday the 13th

    ★★½

  • Yatterman

    ★★

  • Ip Man

    ★★★★½

  • Lovecraft: Fear of the Unknown

    ★★½

  • The Dark Knight

    ★★★★

  • Batman: Gotham Knight

    ★★★½

  • The Chaser

    ★★★

  • Let the Right One In

    ★★★★★

  • I Think We're Alone Now

    ★★

  • Crows Zero

    ★★★★

  • Sukiyaki Western Django

  • Sick Nurses

    ★★

  • Paprika

    ★★★★½

  • God's Left Hand, Devil's Right Hand