• Things Heard & Seen

    ½

  • Stowaway

    ★★

  • Q: Into the Storm

    ★★★½

  • Nobody

    ★★

  • Crisis

  • Barb and Star Go to Vista Del Mar

    ½

  • The Mauritanian

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★

  • The Little Things

  • Wonder Woman 1984

    ½

  • Mank

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★½

  • Soul

    ★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ½

  • A Perfect Crime

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ½

  • Run Hide Fight

    ½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ½

  • Tenet

    ½

  • I Used to Go Here

    ½

  • Unhinged

    ½

  • Greyhound

  • The King of Staten Island

  • Becky

    ½

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★★

  • Patton Oswalt: I Love Everything

    ★½

  • Out of Shadows

    ½

  • The Hunt

    ½

  • The Invisible Man

    ★½

  • Impractical Jokers: The Movie

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★½

  • The Social Dilemma

    ½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Save Yourselves!

    ★★★

  • Relic

  • The Painter and the Thief

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • 1917

  • Dark Waters

    ★★★

  • Richard Jewell

  • Queen & Slim

    ★½

  • The Outpost

    ½

  • Terminator: Dark Fate

  • The Irishman

    ★★★

  • The Beach House

  • Bad Education

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ½

  • The Goldfinch

    ½

  • Synchronic

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★

  • Sea Fever

    ★★

  • The Painted Bird

    ★★★★

  • Joker

    ½

  • Uncut Gems

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★½

  • It Chapter Two

    ½

  • Blood on Her Name

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

  • Little Joe

    ½

  • Beanpole

    ★★★

  • The Virtues

    ★★★★★

  • Wine Country

    ½

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Blow the Man Down

    ★★★½