RSS feed for Thomas

Thomas has logged 119 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Edit this entry  
16
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★
Edit this entry  
09
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★½
Edit this entry  
03
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★
Edit this entry  
01
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
★½
Edit this entry  
26
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★
Edit this entry  
25
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Hardy Bucks Movie

The Hardy Bucks Movie

2013
×
★★★
Edit this entry  
31
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
Girl on the Third Floor

Girl on the Third Floor

2019
×
★★
Edit this entry  
25
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
Chopping Mall

Chopping Mall

1986
×
★★★
Edit this entry  
13
Maniac Cop

Maniac Cop

1988
×
★½
Edit this entry  
12
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★
Edit this entry  
09
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Howling

The Howling

1981
×
★★★½
Edit this entry  
06
Wrinkles the Clown

Wrinkles the Clown

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
Joker

Joker

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★
Edit this entry  
02
The Hitcher

The Hitcher

1986
×
★★★½
Edit this entry  
01
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★½
Edit this entry  
25
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
Teen Titans Go! vs. Teen Titans

Teen Titans Go! vs. Teen Titans

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
Take Me Home Tonight

Take Me Home Tonight

2011
×
★★★½
Edit this entry  
22
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
Pumpkinhead

Pumpkinhead

1988
×
★★★
Edit this entry  
18
Pandorum

Pandorum

2009
×
★★★
Edit this entry  
16
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
American Factory

American Factory

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
Hail Satan?

Hail Satan?

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
It

It

2017
×
★★★½
Edit this entry  
02
Batman vs. Teenage Mutant Ninja Turtles

Batman vs. Teenage Mutant Ninja Turtles

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
Driven

Driven

2018
×
★★½
Edit this entry  
17
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
Hot Tub Time Machine

Hot Tub Time Machine

2010
×
★★★½
Edit this entry