• Fortress

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Don't Look Up

    ★½

  • Revision Sentence

    ½

  • Black Cat

    ★½

  • Red Situation

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★½

  • Emad and Tuba Romanticism

  • Oliver Twist

    ★½

  • The Guidance Patrol 3

    ½

  • The Simpsons in Plusaversary

    ½

  • All Too Well: The Short Film

    ½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Red Notice

    ½

  • Delusional

    ★★★½

  • Five Short Films

    ★★★★

  • God's Not Dead: We The People

  • Venom: Let There Be Carnage

    ½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Leech

    ★★★½

  • Among

    ★★★★

  • Squid Game

  • The Guilty

    ★★

  • The Last Duel

    ★★½

  • Dear Evan Hansen

  • Halloween Kills

  • Happening

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

    ★★★

  • Cinderella

    ½

  • Spencer

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Malignant

  • Crossroads

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • Free Guy

    ★★

  • Vivo

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

  • Jungle Cruise

    ½

  • Old

    ★★

  • Pig

    ★★½

  • Nitram

    ★★½

  • France

    ★★★

  • Titane

  • A Hero

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • Black Widow

    ½

  • Mortal Wound

    ½

  • Dynamite

    ½

  • The Forever Purge

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ½

  • Everybody's Talking About Jamie

  • Loki

    ★★½

  • In the Heights

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

  • Staging

    ★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • F9

    ½

  • Cruella

    ½

  • Dissection

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ½

  • 22 vs. Earth

  • Wrath of Man

    ½

  • Save Ralph

    ★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ½