Sort by

Daryl has logged 35 entries for films during November 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Rock the Bells

Rock the Bells

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Venom

Venom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Top Hat

Top Hat

1935
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Teenage Yakuza

Teenage Yakuza

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
All the Colors of the Dark

All the Colors of the Dark

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Torso

Torso

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Creed II

Creed II

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Tully

Tully

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Delirium: Photo of Gioia

Delirium: Photo of Gioia

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Manhattan Baby

Manhattan Baby

1982
×
Read the review Edit this entry  
20
The Happytime Murders

The Happytime Murders

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Murder-Rock: Dancing Death

Murder-Rock: Dancing Death

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Nun

The Nun

2018
×
Read the review Edit this entry  
13
King Cohen: The Wild World of Filmmaker Larry Cohen

King Cohen: The Wild World of Filmmaker Larry Cohen

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Fog

The Fog

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Lady Snowblood

Lady Snowblood

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Roberta

Roberta

1935
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Street Mobster

Street Mobster

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Snowman

The Snowman

2017
×
Read the review Edit this entry  
04
Moonshine Mountain

Moonshine Mountain

1964
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Cat o' Nine Tails

The Cat o' Nine Tails

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Cat People

Cat People

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Gay Divorcee

The Gay Divorcee

1934
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Flying Down to Rio

Flying Down to Rio

1933
×
★★★
Read the review Edit this entry