Sort by

hotsake has logged 1,039 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Boy and the Beast

The Boy and the Beast

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
My Steady Is a Witch

My Steady Is a Witch

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
The Topeka Terror

The Topeka Terror

1945
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Don

Don

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Smoky Canyon

Smoky Canyon

1952
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Cat and the Canary

The Cat and the Canary

1927
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Chip of the Flying U

Chip of the Flying U

1939
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Rush It

Rush It

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
La edad del silencio

La edad del silencio

1978
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Frozen II

Frozen II

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Mrs. Claus

Mrs. Claus

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Star Wars Holiday Special

The Star Wars Holiday Special

1978
×
Read the review Edit this entry  
24
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Christmas Carol

A Christmas Carol

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Scared Straight! 20 Years Later

Scared Straight! 20 Years Later

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Scared Straight!

Scared Straight!

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Song of the Fishermen

Song of the Fishermen

1934
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Sultry Assassin: The Aphrodisiac Kill

Sultry Assassin: The Aphrodisiac Kill

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
I Love It from Behind!

I Love It from Behind!

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Hound of the Baskervilles

The Hound of the Baskervilles

1978
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Great Guy

Great Guy

1936
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Neighbor's Wife and Mine

The Neighbor's Wife and Mine

1931
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
It Lives Again

It Lives Again

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Christmas Tale

A Christmas Tale

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Attacked!!

Attacked!!

1978
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Woman

Woman

1948
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Shinjuku Maria

Shinjuku Maria

1975
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Croods: A New Age

The Croods: A New Age

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Crazed

Crazed

1978
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Return of Red Tiger

Return of Red Tiger

1978
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Kafou

Kafou

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fire and Ice

Fire and Ice

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Felix in Hollywood

Felix in Hollywood

1923
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Sometimes... Like a Prostitute

Sometimes... Like a Prostitute

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Springtime for Thomas

Springtime for Thomas

1946
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Puss n' Toots

Puss n' Toots

1942
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Duck Soup

Duck Soup

1927
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sumikko Gurashi

Sumikko Gurashi

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Autumn Sonata

Autumn Sonata

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Cure

The Cure

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Never Weaken

Never Weaken

1921
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Superman/Shazam!: The Return of Black Adam

Superman/Shazam!: The Return of Black Adam

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
DC Showcase: The Spectre

DC Showcase: The Spectre

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
DC Showcase: Green Arrow

DC Showcase: Green Arrow

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry