Sort by

Danielle has logged 249 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
Edit this entry  
30
Soul

Soul

2020
×
Read the review Edit this entry  
30
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
Read the review Edit this entry  
28
Divergent

Divergent

2014
×
Read the review Edit this entry  
26
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Game Night

Game Night

2018
×
Edit this entry  
25
Gremlins

Gremlins

1984
×
Read prior review Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
Edit this entry  
20
Possessor

Possessor

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
Home Alone

Home Alone

1990
×
Read the review Edit this entry  
20
Scrooged

Scrooged

1988
×
Edit this entry  
19
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Family Man

The Family Man

2000
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
15
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Greta

Greta

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Misery

Misery

1990
×
Edit this entry  
12
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
11
French Exit

French Exit

2020
×
Edit this entry  
11
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
Read the review Edit this entry  
11
The Climb

The Climb

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★½
Edit this entry  
10
Runaway Bride

Runaway Bride

1999
×
Read the review Edit this entry  
09
Moneyball

Moneyball

2011
×
Read the review Edit this entry  
09
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
Edit this entry  
09
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Crow

The Crow

1994
×
Edit this entry  
08
St. Elmo's Fire

St. Elmo's Fire

1985
×
Read the review Edit this entry  
08
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Black Bear

Black Bear

2020
×
Read the review Edit this entry  
05
Freaky

Freaky

2020
×
Read the review Edit this entry  
05
Mangrove

Mangrove

2020
×
Edit this entry  
05
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
Read prior review Edit this entry  
29
Tenet

Tenet

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
Run

Run

2020
×
Edit this entry  
27
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
Edit this entry  
27
Jay Myself

Jay Myself

2018
×
Edit this entry  
27
Split

Split

2016
×
Edit this entry  
22
28 Weeks Later

28 Weeks Later

2007
×
Read the review Edit this entry  
20
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
Edit this entry  
19
The Many Adventures of Winnie the Pooh

The Many Adventures of Winnie the Pooh

1977
×
Edit this entry  
13
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★½
Edit this entry  
11
His House

His House

2020
×
Edit this entry  
11
The Dawn Wall

The Dawn Wall

2017
×
Edit this entry  
11
I Used to Go Here

I Used to Go Here

2020
×
Edit this entry  
11
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
Edit this entry