Cameron has logged 142 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
It

It

2017
×
★★★
Edit this entry  
28
Bright

Bright

2017
×
Edit this entry  
26
Thelma

Thelma

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Home Alone

Home Alone

1990
×
Edit this entry  
24
Masters of the Universe

Masters of the Universe

1987
×
Edit this entry  
22
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
Read the review Edit this entry  
21
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Girlhood

Girlhood

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★
Edit this entry  
18
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Room

The Room

2003
×
Read prior review Edit this entry  
11
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Lady Macbeth

Lady Macbeth

2016
×
★★★½
Edit this entry  
03
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
October Moon

October Moon

2005
×
★★
Edit this entry  
28
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
Edit this entry  
26
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
Edit this entry  
24
Hellbent

Hellbent

2004
×
★★
Edit this entry  
20
WarGames

WarGames

1983
×
★★★
Edit this entry  
19
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★½
Edit this entry  
18
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★½
Edit this entry  
18
Manson

Manson

1973
×
★★½
Edit this entry  
17
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Edit this entry  
12
Waru

Waru

2017
×
★★★★
Edit this entry  
11
Carrie

Carrie

2013
×
★★½
Edit this entry  
11
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★
Edit this entry  
31
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
Read the review Edit this entry  
25
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★
Edit this entry  
22
I Love You, Man

I Love You, Man

2009
×
★★★
Edit this entry  
20
Clueless

Clueless

1995
×
Read the review Edit this entry  
20
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The True Cost

The True Cost

2015
×
Edit this entry  
10
The Changeover

The Changeover

2017
×
★★
Edit this entry  
09
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Okja

Okja

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Her

Her

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
13th

13th

2016
×
★★★★
Edit this entry  
17
mother!

mother!

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Life

Life

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Amanda Knox

Amanda Knox

2016
×
★★★
Edit this entry  
03
Maniac

Maniac

2011
×
Edit this entry  
03
James White

James White

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★½
Edit this entry  
21
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry