• Unsettling Scenes

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Lady and the Tramp

    ★½

  • Frozen II

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The King

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Judy

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • The Lion King

    ★★

  • Anima

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★

  • Yesterday

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • The Highwaymen

    ★★½

  • Us

    ★★★★

  • Dumbo

    ★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★½

  • Fyre

    ★★★

  • Glass

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Vice

    ★★★★

  • The Mule

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bird Box

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • Stan & Ollie

    ★★★★

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★★

  • Maniac

    ★★★★½

  • Johnny English Strikes Again

    ★½

  • Green Book

    ★★★½

  • mid90s

    ★★★★

  • Widows

    ★★★½

  • Sierra Burgess Is a Loser

  • Fahrenheit 11/9

    ★★★

  • At Eternity's Gate

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★