Sort by

Thomas has logged 214 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Charter

Charter

2020
×
★★★★
Edit this entry  
30
Asphalt Burning

Asphalt Burning

2020
×
Read the review Edit this entry  
28
The County

The County

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Edit this entry  
19
Bold Eagles

Bold Eagles

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mank

Mank

2020
×
★★★
Edit this entry  
13
The Painter and the Thief

The Painter and the Thief

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Deep Blue Sea 3

Deep Blue Sea 3

2020
×
★★½
Edit this entry  
12
Feels Good Man

Feels Good Man

2020
×
★★★★
Edit this entry  
10
Motherless Brooklyn

Motherless Brooklyn

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Clouds of Sils Maria

Clouds of Sils Maria

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Presidio

The Presidio

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★★
Edit this entry  
27
Twigson and the Sea Monster

Twigson and the Sea Monster

2020
×
Edit this entry  
26
Cadaver

Cadaver

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Diary of a Teenage Girl

The Diary of a Teenage Girl

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Sputnik

Sputnik

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★★
Edit this entry  
16
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★★
Edit this entry  
11
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★½
Edit this entry  
11
Screamers

Screamers

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Kill, Baby... Kill!

Kill, Baby... Kill!

1966
×
★★★★
Edit this entry  
09
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★★
Edit this entry  
09
#Alive

#Alive

2020
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Wolf Man

The Wolf Man

1941
×
★★★★
Edit this entry  
07
Black Water

Black Water

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Special Effects

Special Effects

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Halloween

Halloween

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Edit this entry  
03
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hans Nielsen Hauge

Hans Nielsen Hauge

1961
×
★★★★
Edit this entry  
23
Op med hodet!

Op med hodet!

1933
×
★★
Edit this entry  
22
It Happened One Night

It Happened One Night

1958
×
★★★
Edit this entry  
20
Diana’s Wedding

Diana’s Wedding

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Last of the Nomads

Last of the Nomads

1957
×
★★★
Edit this entry  
15
Hennes meget kongelige høyhet

Hennes meget kongelige høyhet

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dei svarte hestane

Dei svarte hestane

1951
×
★★★
Edit this entry  
13
Diana’s Wedding

Diana’s Wedding

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Unknown Man's Story

Unknown Man's Story

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Yatzy

Yatzy

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Operation Swallow: The Battle for Heavy Water

Operation Swallow: The Battle for Heavy Water

1948
×
★★★★
Edit this entry  
08
Englandsfarere

Englandsfarere

1946
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Déjà Vu

Déjà Vu

2006
×
★★★★
Edit this entry  
04
Spy Game

Spy Game

2001
×
★★★½
Edit this entry