• Prey

    ★★★½

  • Easter Sunday

  • Luck

    ★★½

  • Not Okay

    ★★★

  • DC League of Super-Pets

    ★★★½

  • Nope

    ★★★½

  • Bullet Train

    ★★★

  • The Gray Man

    ★★★½

  • Paws of Fury: The Legend of Hank

    ★½

  • Where the Crawdads Sing

    ★★½

  • Black Bird

    ★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★½

  • Lightyear

    ★★★½

  • Hustle

    ★★★★

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

    ★★★★

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★

  • Elvis

    ★★★½

  • Jurassic World Dominion

    ★★

  • Men

    ★★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • The Staircase

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Under the Banner of Heaven

    ★★★★½

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Moon Knight

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★½

  • The Bubble

  • RRR

    ★★★½

  • WeCrashed

    ★★★★

  • Ambulance

    ★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Adam Project

    ★★½

  • The Dropout

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★

  • The Outfit

    ★★★½

  • Inventing Anna

    ★★

  • Uncharted

    ★★½

  • Kimi

    ★★★½

  • I Want You Back

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Pam & Tommy

    ★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★

  • Moonfall

    ★★

  • Navalny

    ★★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★½

  • Emergency

    ★★★½

  • Fire of Love

    ★★★★

  • Scream

    ★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • The King's Man

    ★★★½

  • Station Eleven

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★★

  • Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Hawkeye

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★

  • Sing 2

    ★★★

  • Swan Song

    ★★★★