• Jurassic World Dominion

    ★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★½

  • D.P.A. 3: O Filme - Uma Aventura no Fim do Mundo

    ★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★

  • Morbius

    ★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★

  • The Bad Guys

    ★★★

  • The Lost City

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★½

  • Monica and Friends: Lessons

    ★★★★★

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★

  • Sing 2

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Savage X Fenty Show Vol. 3

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★

  • Cinderella

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • CODA

    ★★★½

  • Flee

    ★★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★½

  • We Can Be Heroes

    ★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Just Another Christmas

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★★

  • The Undoing

    ½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • Executive Order

    ★½

  • We Are Who We Are

    ★★

  • The Third Day

    ★★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★