Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★
Edit this entry  
20
The Sea Beast

The Sea Beast

2022
×
★★★½
Edit this entry  
17
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★½
Edit this entry  
26
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
08
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
04
D.P.A. 3: O Filme - Uma Aventura no Fim do Mundo

D.P.A. 3: O Filme - Uma Aventura no Fim do Mundo

2022
×
★★
Edit this entry  
29
Jujutsu Kaisen 0

Jujutsu Kaisen 0

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
Flee

Flee

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Barbie: Princess Charm School

Barbie: Princess Charm School

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Executive Order

Executive Order

2020
×
★½
Edit this entry  
14
Executive Order

Executive Order

2020
×
★★
Edit this entry  
13
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★★
Edit this entry  
04
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★
Edit this entry  
31
Morbius

Morbius

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Savage X Fenty Show

Savage X Fenty Show

2019
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
31
The Bad Guys

The Bad Guys

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
CODA

CODA

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
Flee

Flee

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Bad Guys

The Bad Guys

2022
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
06
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★
Edit this entry  
06
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
01
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
Eduardo and Monica

Eduardo and Monica

2020
×
★★★★
Edit this entry  
13
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Scream

Scream

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Monica and Friends: Lessons

Monica and Friends: Lessons

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★½
Edit this entry  
03
Monica and Friends: Lessons

Monica and Friends: Lessons

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Edit this entry