Sort by

paco has logged 22 entries for films during December 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Burning

Burning

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
26
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Just Another Christmas

Just Another Christmas

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Third Day

The Third Day

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Sintel

Sintel

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Undoing

The Undoing

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry