Sort by

paco has logged 126 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
Hush

Hush

2016
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★
Edit this entry  
15
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Edit this entry  
11
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★
Edit this entry  
25
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Marighella

Marighella

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The New Daughter

The New Daughter

2009
×
Edit this entry  
04
Scary Movie 3

Scary Movie 3

2003
×
★½
Edit this entry  
04
Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Before I Wake

Before I Wake

2016
×
★★★
Edit this entry  
02
Dune

Dune

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Behind the Curve

Behind the Curve

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Chicken Run

Chicken Run

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
An Inconvenient Sequel: Truth to Power

An Inconvenient Sequel: Truth to Power

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Cinderella

Cinderella

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Lumineers: III

The Lumineers: III

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry