Sort by

paco has logged 22 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Odyssey

The Odyssey

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Village

The Village

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Veronica

Veronica

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Wedding Guest

The Wedding Guest

2018
×
Read the review Edit this entry  
03
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry