Sort by

Rolf has logged 393 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Nightwatch

Nightwatch

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Twister

Twister

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Small Town Killers

Small Town Killers

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Zero Tolerance

Zero Tolerance

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Green Butchers

The Green Butchers

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Ladykillers

The Ladykillers

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Man Who Wasn't There

The Man Who Wasn't There

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Tournament

The Tournament

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Hudsucker Proxy

The Hudsucker Proxy

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Day

A Day

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Barton Fink

Barton Fink

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Narrow Margin

Narrow Margin

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Troll Hunter

Troll Hunter

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Miller's Crossing

Miller's Crossing

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Time to Hunt

Time to Hunt

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Scream

Scream

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Zulu

Zulu

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
El Gringo

El Gringo

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Riki-Oh: The Story of Ricky

Riki-Oh: The Story of Ricky

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Shepherd: Border Patrol

The Shepherd: Border Patrol

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Debt Collectors

Debt Collectors

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Special Forces

Special Forces

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Dredd

Dredd

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Rage of Honor

Rage of Honor

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Maximum Force

Maximum Force

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
First Cow

First Cow

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Debt Collector

The Debt Collector

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
U.S. Seals II: The Ultimate Force

U.S. Seals II: The Ultimate Force

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Escape from the Bronx

Escape from the Bronx

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Class of 1999

Class of 1999

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Falsch

Falsch

1987
×
Read the review Edit this entry  
18
Ip Man 4: The Finale

Ip Man 4: The Finale

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hard Target 2

Hard Target 2

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Man on Fire

Man on Fire

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Killer Cumbia

The Killer Cumbia

1991
×
Read the review Edit this entry  
12
The Son

The Son

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Blackhat

Blackhat

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Code 46

Code 46

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
La Promesse

La Promesse

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Things Change

Things Change

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry